Nasza restauracja Legendy Miasta otrzymała tytuł Kuchni Inspiracji. Jest to program realizowany przez miasto Lublin, dedykowany branży kulinarnej. Jego celem jest wyłonienie takich miejsc na gastronomicznej mapie Lublina, które wyróżniają się jakościową, wykorzystującą w kreatywny i oryginalny sposób lokalne smaki, kuchnią. Miejsc, które tworzą miejsca spotkań, gdzie zarówno mieszkańcy, jak i turyści mają szansę na wyjątkowe doświadczenia kulinarne i kulturowe.

Do „Kuchni Inspiracji” mógł zgłosić się każdy przedsiębiorca świadczący usługi gastronomiczne i posiadający własną kuchnię w Lublinie. Kwalifikacja do programu przebiegała w czterech etapach. Po zebraniu nadesłanych dokumentów rekrutacyjnych, Komisja Programowa wyłoniła 17 Podmiotów, które zostały poddane ocenie podczas indywidualnych spotkań. Każdy z finalistów miał za zadanie przygotować prezentację o swoim miejscu. Komisja oceniała menu degustacyjne, wnętrze, obsługę, w tym znajomość zasad serwowania potraw, klimat miejsca i całościową propozycję. Ostatecznie spośród 14 lokali, które przygotowały prezentację, wyłoniono 10 laureatów.  

Jest nam niezmiernie miło, że nasza codzienna praca została doceniona. Nasz szef Kuchni, Łukasz Oroń, tworząc menu inspiruje się kuchnią lokalną oraz regionalnymi produktami, a także kuchnią międzynarodową. Dzięki takim inspiracjom powstały nietuzinkowe propozycje dań, które zmieniają się zgodnie ze zmieniającymi się porami roku.